Dorogi birkózás
Frissítve: 2013. május 17 13:54:13 Oldal ajánlása ismerõsömnekOldal tartalmának nyomtatása

Birkózás- Dorogi Nehézatlétikai Club
Elnök: Puksa Ferenc

A legkiemelkedőbb, legsikeresebb szakosztály egyike, a nagy tradícióval, rengeteg kiváló sportolót és sportembert felsorakoztató birkózó szakosztály, amely 1930-ban alakult. A megalakulást követően néhány éven belül az edző, Györgyei Ferenc olimpikon vezetésével az ország egyik meghatározó csapata alakult. A csapat tagjai közül Beke Imre, Próka János és Vitális Sándor magyar bajnoki címet nyertek. A dorogi birkózók számos országos bajnoki címet nyertek és dobogós helyezéseket szereztek, Bányász Kupát és több nemzetközi versenyt nyertek. Tagjai közül többen is magyar válogatottak és Európa- és világbajnoki szereplők, valamint olimpikonok voltak.

A birkózók többször nyerték el a Legjobb utánpótlás nevelő egyesület címet. A szakosztály profilja bővült a női csapat megalakulásával. A dorogi lányok nem csak szép számban vannak jelen a szakosztály életében, de eredményesen is szerepelnek a versenyeken. A dorogi klub mindig is jelentős szerepet töltött be a honi birkózó sportban. Többször adhattak otthont kimagasló versenyeknek.

Dr. Hegedűs Csaba, magyar- és olimpiai bajnok, a Magyar Birkózó Szövetség elnöke gyakori vendége Dorog városának, aki mindig elragadtatással beszél a dorogi birkózó életről, a közelmúltban a birkózás városa címmel illette Dorogot. Kitüntetett figyelme és elismeréseként Dorog gyakran nyeri el a legrangosabb honi birkózó versenyek rendezési jogát.

Edzések színhelye: Dorogi Nehézatlétikai Club Birkózóterme 2510 Dorog Bányász körönd 31. /a volt Dózsa György Általános Iskola tornaterme/