Magyarország nyerte a csapatversenyt az Olimpiai Reménységek Versenyén
Sport
2016. márc. 21.

A szombati kadet kötöttfogású versenyt vasárnap a juniorok követték ugyancsak kötöttfogásban az V. Fekete Gyémánt Kupa hagyományos dorogi rendezvényén. Ezúttal a résztvevő országok, az induló versenyzők létszáma is megfeleződött az idősebb korosztályban. Az Olimpiai Reménységek Versenye nevet is viselő nemzetközi viadalon végül kilenc ország, nyolcvan birkózója küzdhetett meg a Dorogi Városi Sportcsarnokban. A magyarok Horváth Csaba és Balatoni Bence révén egy-egy aranyérmet szereztek.
Csehország, Észtország, Litvánia, Moldova, Lengyelország, Románia, Szlovákia, Egyesült Államok és természetesen tizenhét magyar klub versenyzőinek jelenlétében zajlott le a 2016. évi junior kötöttfogású Fekete Gyémánt Kupa ORV megmérettetés, amit a kadethoz hasonlóan, két szőnyegen, reggel 9 órától bonyolítottak le. Az izgalmas, fordulatos selejtező csatározásokat követően a bronz- és döntő mérkőzések délután 13 órakor vették kezdetét. Az aranyéremért csak az 50 kilóban nem volt finálé, hiszen ott körmérkőzések döntöttek az érmekről, ám a maradék hét súlycsoportból hatban is magyar birkózhatott a dobogó legmagasabb fokáért. Érdekesség, hogy a mindössze 17 éves Lévai Tamás szombaton megnyerte a kadet 69 kilót, míg vasárnap a junior 74 kilóban is döntőt birkózhatott, ott azonban tusvereséget szenvedett a roppant dinamikus amerikai Beytől, aki a nap folyamán négy mérkőzésből négyet két vállal nyert meg. Az eredményhirdetésnél a magyarok végül 2 arany-, 5 ezüst- és 7 bronzérmet vehettek át.
Forrás: birkozoszov.hu