Jól futnak a Dorogi Futókörösök
Sport
2016. ápr. 28.

Még csak alig hét hónapja, hogy hírül adták a Dorogi Futókör hivatalos megalakulását. Hogy ez jó döntésnek bizonyult, azt nem csak az egyesület közösségi oldalának pezsgése bizonyítja, hanem a sportolók eredményei is jelzik.

Vegyük csak szemügyre az elmúlt két hét krónikáját. Futóköröseink számos versenyen és megmérettetésen vettek részt. Mindannyian remek hangulatban és nagyszerű eredményekkel teljesítették a kihívásokat. Íme:

Vivicittá Városvédő Futás (április 17-én)
Közel 30 ezer futó nevezett a Vivicittára, mintegy 72 országból. A Dorogi Futókört öten képviselték a félmaratoni távon, és az alábbi eredményekkel büszkélkedhetnek:
Kottesz Gabriella 2:16:43
Zorics Ágnes 2:14:08
Szolik Zoltán 2:16:43
Nagy Lajos 1:41:38
Sárdi Tamás 1:41:38

Április 23-án rendezték meg a Nyerges 40/20 teljesítménytúrát
Természetesen itt is képviseltette magát a futókör: négyen vettek részt a 20 és 40 km-es távokon.
A 40 km-es terepmaratonon Martin Valéria 5:53:32 alatt teljesítette a távot, és ezzel a női kategóriában az előkelő 3. helyet szerezte meg. Le a kalappal!
A 20 km-es terep-félmaratonon is kiváló teljesítményt nyújtottak futóköröseink:
Borsos József 1:49:15, Szegvári József 2:08:50, Sárdi Tamás pedig 2:08:50 idővel végzett.

Április 24-én: Esztergom futóművek 2. forduló Vaskapu csúcsfutás
Három dorogi versenyző is rajthoz állt a 3,5km-es távon.
Pittner Gabriella 21:21 perc alatt ért fel a csúcsra, amivel a női kategóriában bronzérmes lett. Ez igen! Kottesz Gabriella 26:24, Sárdi Tamás pedig 19:25 idővel írta be magát a Dorogi Futókör sporttörténetébe. A résztvevőnek gratulálunk az elismerésre méltó eredményekhez és a kitartásukhoz. Csak így tovább!